Suplementacja w ciąży kwas foliowy i Omega 3- Naturell

Cześć kochani! Ostatnio na blogu i Instagramie pojawia się sporo postów i publikacji dotyczących ciąży. Moje życie zmieniło się znacznie od kiedy w brzuszku pojawił się maluszek dlatego chętnie dzielę się z Wami ciążowymi tematami. Dlatego też dzisiejszy post zdecydowanie przeznaczony jest dla kobiet w ciąży, dla kobiet planujących ciąże i dla kobiet, które karmią malucha.

Planując ciążę warto zrobić badania i przygotować się na ten piękny czas. Poza podstawowymi badaniami- morfologia, wizyta u stomatologa i ginekologa. Poza tym przy planowaniu ciąży warto pomyśleć o suplementacji kwasu foliowego i kwasów omega 3, które są bardzo ważne- przyczyniają się do prawidłowego rozwoju dziecka, prawidłowego tworzenia komórek krwi, formowania łożyska, a także wpływają na prawidłowy rozwój serca, mózgu i wzroku dziecka.

Myślę, że wiele z Was stosuje suplementy w ciąży jednak nie wszyscy wiedzą, że nie wszystkie suplementy są przyswajane przez każdego. Właśnie o tej przyswajalności decyduje gen MTHFR. Nie wiem czy wiecie, ale mutację genu ma aż 50% populacji. Mutacja powoduje zmiejszenie przyswajalności kwasu foliowego nawet o 70% dlatego osoby z mutacją genu powinny wybrać odpowiedni  kwas foliowy w aktywnej formie. Niedobór kwasu foliowego może mieć poważne konsekwencje w rozwoju malucha.

Na rynku znajdziecie dużo różnych marek oferujących kwas foliowy. Przy zakupie zwróćcie uwagę na ilość aktywnej formy w oferowanym kwasie foliowym, część z nich nie zawiera aktywnej formy lub zawiera jej bardzo trochę.

Naturell Folian

Kwas foliowy, który zawiera 100% kwasu foliowego w aktywnej formie. Naturell Folian zawiera L-metylofolian wapnia. Jest to 100% aktywna forma kwasu foliowego biorównoważna z folianem występującym naturalnie w pożywieniu i nie wymaga przetwarzania. O właściwej przyswajalności kwasu foliowego. Opakowanie Naturell Folian starcza na dwa miesiące przy stosowaniu dawki- 1 tabletka dziennie. 

Jak dotąd na rynku można było znaleźć jedynie Metafolin od Solgar (który zalecił mi lekarz) o identycznej zawartości aktywnego kwasu foliowego, jednak jego cena jest zdecydowanie wyższa i zawiera mniej tabletek w opakowaniu niż Naturell Folian.

Naturell Omega-3 1000

Poza suplementacją kwasu foliowego warto będąc w ciąży lub karmiąc dostarczać również kwas DHA, który wpływa na prawidłowy rozwój oczu u płodu i niemowląt, które są karmione piersią.W obu przypadkach ważne jest jednak aby dostarczać odpowiednią ilość kwasu DHA (200mg dziennie) ponad zalecane dzienne spożycie kwasów Omega-3 dla dorosłych (tj. 250mg kwasów DHA i EPA). Ja akurat dość późno rozpoczęłam suplementację DHA, jeśli chcesz zadbać o prawidłowy rozwój malucha rozpocznij już suplementację planując ciążę. Wysoką koncentrację i ilość kwasów omega-3 znajdziesz w preparacie Naturell Omega-3 1000. 

Naturalnie kwasy DHA można znaleźć w tłustych rybach, olejach roślinnych, orzechach i siemieniu lnianym. W zależności od ilości spożywanych pokarmów zawierających kwasy należy dostosować suplementację Naturell Omega-3 1000. 

Naturell Omega-3 1000 pozyskiwany jest z oleju małych ryb zimnowodnych łowionych w czystych wodach południowego Oceanu Spokojnego. Ryby te są bardzo wartościowy a co najważniejsze nie kumulują zanieczyszczeń tak jak duże ryby np. łosoś czy dorsz. 

Naturell Omega-3 1000 warto stosować nie tylko przed i w czasie ciąży, kwasy DHA mają również pozytywny wpływ na malucha w okresie karmienia. 

 

Mam nadzieję, że mój artykuł będzie dla Was źródłem wielu informacji, które wykorzystacie planując i będąc w ciąży 🙂 Dajcie znać czy słyszałyście o suplementacji kwasu foliowy w aktywnej formie i wiedziałyście o korzystnym wpływie kwasów DHA na maluszka <3

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*