Autumn outfit with hat, sweater and black boots!

Hello Monday!

How was Your weekend? I wanted to rest a little bit, but finally I visited with my friends to the seaside in Sopot to make last Summer photos! I was there for the first time and I totally felt in love with this place! It’s so colorful, very different than KoÅ‚obrzeg which I was visiting so often! I made many photos in Sopot and I can’t wait to show You all of them on my Instagram.

I wanted to make Autumn post with Autumn outfit but the weather in Poland looks like a Summer! I’m still wearing short dresses and skirts. Although it’s hot outside I’m mixing my outfits with Autumn details. I’m adding hats, boots, socks and sweaters to my looks just like today 🙂

I was wearing Summer style clothes: dress and wicker bag in combination with Autumn details: black boots, socks, white sweater and beige hat. I’m addicted of this beige hat, really You can find it on most of my photos on Instagram! Do You like to wear hats, berets or caps?  <3

 

Wyczekiwana jesień tuż tuż! Ostatnio pisaliście, że nie możecie doczekać moich jesiennych stylizacji 🙂 Myślę, że od jakiegoś czasu moje posty nawiązują do jesieni. Do stylizacji dodaję sweterki i trencze. Do jesieni nawiązuję również kolorystyką, ciepłe odcienie beżu, brąz i musztardowy kolor mogliście już nie raz zauważyć w ostatnich postach.

Podobnie dzisiaj, mimo, że stylizacja jest nadal letnia dodałam kilka jesiennych elementów. Lekką sukienkę w kwiatki połączyłam z jasnym sweterkiem i koszykową torebką. Dopasowałam czarny pasek z klamrą, czarne botki i szare skarpetki z falbanką. Ciężkie botki przełamały delikatną sukienkę i dodały całości jesiennego klimatu!

Bardzo lubię taką kolorystykę stylizacji, szczególnie jesienią. Myślę, że beż i szarości są do siebie stworzone. Też tak uważacie?

Chodźcie obejrzeć zdjęcia z nowej sesji, jestem ciekawa jak Wam się podoba stylizacja 🙂

 

botki/boots: eobuwie, Quazi

sukienka/dress: AboutYou, New Look

sweter/sweater: KIK

skarpetki/socks: KIK

kapelusz/hat: Szaleo

pasek/belt: Laurella

zegarek/watch: Mockberg (kod zniżkowy hasło: julietteinwonderland12)

naszyjniki/necklaces: Ania Kruk

fot. Laura Reiss

\

1 Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*