Small Paris in Warsaw. Białe jeansy i pudrowa koszulka

Hello after small break! I’m sorry for the delay with new posts. Since last seven Years I’m very systematic, I published posts every 2-3 days and I think it’s first time since the beginning with so long break! But I think that everybody needs small break of the work although it’s more hobby than a work 🙂

So after few days break I finally prepared new post for You. To make this photo session I visited Warsaw and Vincent Boulangerie Patisserie. This cafe looks like small Paris in Warsaw. I really like the atmosphere of the place, the croissants, macaroons and of course cappuccino. Can’t be better!

On the photo session I was wearing pastel look with beige trench coat which I bought on the sale this year for just 18euro. I choose t-shirt in pink color, white jeans and gold necklaces.

Dears! You are welcome to see my new photos, I can’t wait to read Your opinion about them <3

 

Piękny słoneczny dzień w stolicy, tym razem w towarzystwie Kasi 🙂 Pojechałyśmy razem na event marki Swiss i korzystając z okazji zrobiłyśmy kilka zdjęć w Warszawskiej kawiarnii. Za każdym razem Warszawa pozytywnie mnie zaskakuje, jest tutaj tyle miejsc do robienia zdjęć! Żałuję, że ostatnio nie bywam tutaj częściej, za każdym razem odkrywam nowe fotogeniczne miejsca. Tym razem odwiedziłyśmy Plac Grzybowski i kawiarnię Vincent Boulangerie Patisserie.

Na sesję wybrałam stylizację w stylu casual. Miałam na sobie białe jeansy, pudrowa koszulkę z dekoltem w serek, koszykową torebkę i białe Converse. Dopasowałam złote dodatki choker z serduszkami, złoty medalion i zegarek.

Czas na sesję w Warszawie miałyśmy ograniczony dlatego szukałam miejsc w pobliżu dworca. Paryski klimat kawiarnii był świetnym wyborem do sesji z cappucino i makaronikami 🙂 Jak Wam się podobają zdjęcia? Zapraszam do oglądania!

 

jeansy: jeans na-kd (kod zniżkowy na 20% “juliettex20”)

trencz/treanch coat: Stradivarius

t-shirt: Laurella

trampki/ trainers: Butsklep

medalion/necklace: Ania Kruk

choker: Faye

sandały/sandals: Czasnabuty

fot. Kasia Pilch

 

 

4 Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*