Co zwiedzić w Poznaniu? Moje ulubione miejsca

Jak wiecie mieszkam w Poznaniu. Całkiem od niedawna, bo ponad pół roku! Jednak od zawsze byłam związana z tym miastem. W Poznaniu chodziłam do liceum i na studia magisterskie. Kiedyś planowałam mieszkać we Włoszech, marzyłam o Mediolanie, jednak z czasem doceniłam Poznań. Mimo, że może się wydawać nudnym miastem i nie tak kolorowym jak Kraków, czy Wrocław, to jednak czuję, że tutaj jest moje miejsce.

Dzisiaj chciałabym Wam pokazać i przedstawić kilka moich ulubionych miejsc Poznania. Często dostaje od Was wiadomości, z pytaniami co tutaj zobaczyć i gdzie zjeść. Dlatego zapraszam dzisiaj na małą wycieczkę po Poznaniu! Do moich ulubionych miejsc zawiozło mnie mytaxi, które całkiem niedawno dojechało do Poznania. Skorzystałam z czerwcowej zniżki -50% na wszystkie przejazdy zamawiane za pomocą aplikacji mytaxi, dzięki czemu udało mi się odwiedzić kilka miejsc, w bardzo korzystnej cenie.

Poznański Stary Rynek i Plac Wolności – miejsca w których najczęściej możecie mnie spotkać! Zrobiłam tutaj niejedną sesję zdjęciową. Jako tło do zdjęć zazwyczaj wybieram ulicę Paderewskiego i Wzgórze Przemysła oraz kawiarnie: Zieloną Werandę, Razowa Cafe i lodziarnia przy Farze. Poznański Stary Rynek to nie tylko malownicze uliczki i zabytkowe kamienice. To również klimatyczne kawiarenki z ogródkami i pysznym jedzeniem. To dlatego tej części Poznania spędzam najwięcej czasu 🙂

Kolejnym miejscem, które odwiedziłam jadąc mytaxi to Stary Browar – zakupowe centrum Poznania. Mimo, że powstały nowsze centra handlowe z większą ilością sklepów to ja nadal mam sentyment do Starego Browaru. Nie jest to tylko typowe centrum ze sklepami to również galeria i kawiarnie. Latem wolne niedziele i popołudnia najczęściej spędzam w parku, leząc na leżaku, słuchając muzyki i pijąc owocową lemoniadę. Znajdzie się tutaj też coś dla fanów kina na powietrzu – w lipcu startuje kino letnie w parku Starego Browaru.

Ostatnie miejsce, które chciałabym Wam pokazać to ulica św. Marcin i Zamek Cesarski. Również jest to miejsce wielu moich sesji! Poza tym znajdziecie tutaj rownież kilka ciekawych propozycji kawiarnianych oraz moje ulubione świeże soki na ul. Fredry. Zamek Cesarski to miejsce kultury, odbywają się tutaj imprezy, wystawy, koncerty, spektakle teatralne i seanse filmowe. Jeśli lubicie tego typu rozrywkę, to szczególnie zachęcam odwiedzić to miejsce.

Na zdjęciach zobaczycie opisane przeze mnie miejsca. Na sesję założyłam różową sukienkę i jeansową kurtkę. Dopasowałam koszykową torebkę i beżowe sandałki. Zdjęcia zostały utrzymane w streetowym klimacie. Jeśli będziecie mieli okazję odwiedzić Poznań to mam nadzieję, że mój mini przewodnik pozwoli Wam odwiedzić miejsca, które napewno przypadną Wam do gustu! Polecam Wam wziąć taksówkę z dworca i odwiedzić je krok po kroku. Dla tych, którzy jeszcze w czerwcu zawitają do Poznania, polecam Wam skorzystać z promocji -50% wszystkie przejazdy z mytaxi z płatnością przez aplikację <3  Aplikacja jest dostępna w największych Polskich miastach i za granicą! Nie muszę stresować się nieznajomością języka będąc na wakacjach, dzięki zamawianiu przez aplikację napewno pojedziesz pod właściwy adres. Przejazd można zamówić również na wybrana godzinę (korzystałam z tej opcji jadąc ostatnio na lotnisko). To niezwykle wygodny sposób na podróżowanie!

A Wy? Jakie macie ulubione miejsca w swoim mieście?

 

sukienka/dress: Laurella

torebka/basket bag: Tosave

fot. Julia Szklarek

 

3 Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*