Fog, horses and stylish outfit

It was very early when I woke up. I look through the window and I saw darkness, not just because it was before the sunrise. The fog was everywhere! I was waiting for morning like this for a long tine and i knew the weather was perfect for photo session in the forest. Fog make the landscape looking a little bit mysterious, this was the effect I was searching for. As a place for photo session my photographer choose stud farm: Stajnia z Kopytem. Yes I know, I made there photos with horses some time ago but this ones will be totally different!

Not just photos looks different, also I change the outfit. Last time I was wearing “western” look with jeans. This time I focused on winter look. I choose grey set with jacket and shorts, I combined it with carmel faux fur and motorcycle boots. I added grey hat and colorful bohemian scarf. The scarf is amazing, it decorated my look a lot!

So… You are welcome to see my photo session in stud farm during the foggy morning! I hope You will litke the mysterious atmosphere and my winter look <3

 

Pamiętacie jak pisałam, że mam dla Was piękną sesję w stadninie Stajnia z Kopytem? O poranku, we mgle jest tam magicznie! Zupełnie inaczej niż mieliście okazję zobaczyć na wcześniejszej sesji. Mimo, że miejsce jest identyczne mam wrażenie, że zdjęcia zostały zrobione w zupełnie gdzieś indziej. We mgle krajobraz zrobił się tajemniczy i bardziej zimowy.

Długo zastanawiałam się jaki zestaw wybrać. Poprzednio zdecydowałam się na stylizacje z bluza i jeansem. Nie chciałam powielać stylizacji, miało być to zupełnie coś innego! Zdecydowałam się na zestaw w kolorze szarości i brązu. Miałam na sobie szarą marynarkę, szare szorty, brązowy sweter i karmelowy kożuszek. Tym razem bardziej skupiłam się na detalach. Wybrałam boho szal, wełniany kapelusz i brązowe futrzane rękawiczki. Szaro-brązową stylizację zdobi wzorzysty kolorowy szal, myślę, że to on dodaje charakteru całości.

Moja kolejna współpraca z Julką Szklarek i kolejna sesja w plenerze. Jak Wam się podoba? Lubicie nasze leśne sesje? <3

Damskie szorty znajdziecie TUTAJ.

 

marynarka/jacket: Naia

sweter/sweater: Zaful(enjoy the discount with cupon code: LauraZF)

szorty/shorts: Zaful (enjoy the discount with cupon code: LauraZF)

kapelusz/hat: Szaleo

botki/boots: Czasnabuty

szal/scarf: Gyalmo

rajstopy/tights: Gabriella

rękawiczki/gloves: Szaleo

fot. Julia Szklarek

 

6 Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*