Camel coat

 Have you seen the Mural in Poznań? It’s the biggest and most beautiful mural 3D in my city. At first I sow it on my friends instagram and I decided to go there for a walk and of course  make some photos! Mural is so coloful, it wasn’t easy to decide what to wear. Outfit should be simple, that’s why I mix camel color and black. I choose black short dress, black sweater, black hat and beige coat. I didn’t want to look elegant so I find boots in grunge style. I was expecting that shoes will be very heavy but truly they are so comfortable and very light!  How do You find this stylization ? Let me know !
Widzieliście już Murale na Śródce w Poznaniu? Mnie do obejrzenia zachęciły zdjęcia na instagramach Poznaniaków i fotograf, która wybrała Śródkę na plener do sesji. Murale rzeczywiście robią wrażenie, jedne z lepszych jakie kiedykolwiek widziałam, jeśli nie najładniejsze 😉 Poza tym nie miałam pojęcia, ze okolice Katedry Poznańskiej mają tyle ciekawych uliczek i przytulnych kawiarenek! Musze kiedyś pójść tam na dłuższy spacer 😉
Murale są bardzo kolorowe, więc wybrałam stylizację w prostej kolorystyce- camelowy płaszcz połączony z czarnym swetrem i sukienką. Do stylizacji dopasowałam czarny kapelusz i czarne botki na platformie. Zamawiając botki spodziewałam się, że będą ciężkie, jednak okazały się leciutkie i bardzo wygodne!
płaszcz/coat: KLIK
sweter/sweater: KLIK
sukienka/dress: NewDress
botki/boots: KLIK
kapelusz/hat: H&M
plecak/backpack: SuperGalanteria

 

 

 

 

 

17 Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*