Black & grey outfit

Outfits in grey and black colors are very classic anc chic. My stylization is simple, fashionable and worm. We devided photo session in two parts- one in the city and second one in the park. I’m curious which part do you like more. I think I like the climat of the streets and pedestrian crossing. It was quite cold so I choose grey sweater, black coat and black accessories. I like grunge style so I choose big boots, but also I want to show a “little of myself” so I decided to take hat and scarf in pink color.

 

Stylizacja w bardzo klasycznej kolorystyce- szarość i czerń. Prosto, modnie i ciepło! Sesję podzieliłyśmy na dwie części- miejska na Placu Bankowym i portretowa w Ogrodzie Saskim.
Ciekaw jestem, która Wam się bardziej spodoba 😉 Ja chyba najbardziej lubię zdjęcia na przejściu dla pieszych. Na zewnątrz było chłodno, pogoda typowo listopadowa. Wybrałam outfit w szarej kolorystyce. Sweterkowa sukienka, czarny klasyczny płaszcz, torebka i duże botki. Stylizacje rozjaśniłam pudrowym różem, czapka i komin idealnie pasują na niższą temperaturę.

 

płaszcz/coat: KLIK
sukienka/dress: Bershka
czapka/hat: KLIK
komin/scarf: KLIK
torebka/bag: Katherine
buty/boots: KLIK
biżuteria/jewlery: KLIK

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

16 Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*