Pink fur

 

Mysterious photo session in airport area. Girly and romantic look made by big pink fur and navy blue dress. I love this mix of colors – sensitive baby pink and dark accent. I totally forgot to take a photo of the dress without a fur, maybe because it was quite cold. I gonna make other outfit with the dress and you gonna see how beautiful it is. I combined the clothes with over knee black boots and little black clutch with gold chain. This time I choose pastel make up with dark blue addition in the corners of the eye. I was thinking to make a bun but finally I decided to wear curly hair. I think it was good choise, curly hair looks cute with pink color, and what do you think? 🙂

Z Kasią na sesję umawiałam się chyba 2 lata, jeśli nie dłużej! Bardzo mi zależało na tych zdjęciach, uwielbiam takie klimatyczne kolory i tajemniczość. Dlatego prawie skakałam z radości kiedy w końcu udało nam się spotkać 🙂 Sesje zaplanowałyśmy w okolicach lotniska w Poznaniu, nie pomyślałam, że płot z kolczastym drutem może być ciekawym miejscem do sesji, a jednak Kasia mnie przekonała!

Na sesję wybrałam granatową sukienkę z falbanką. Niestety zupełnie zapomniałam o zdjęciu bez futerka! Obiecuję, że sfotografuje ją jeszcze raz, zobaczycie jaka jest śliczna i dziewczęca:) Do granatu wybrałam futerko w kolorze jasnego różu i czarne kozaki za kolano. Całość ozdobiłam delikatnymi kolczykami i torebką na złotym łańcuszku.

futro/fur: KLIK
sukienka/dress: KLIK
buty/boots: KLIK
torebka/bag: KLIK
 rajstopy/thights: Gabriella

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

20 Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*